SSS

1. Piggy Paint Su Bazlı Oje, kaç yaşından itibaren kullanılabilir? 

Piggy Paint’in kullanımı her yaş için uygun ve güvenlidir.  Ayrıca hamileliğiniz süresince de kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. 

2. Piggy Paint Oje ve Asetonsuz Oje Çıkarıcıları ne kadar miktardadır?

1 adet Piggy Paint normal boy oje 0.5 fl oz. / 15 ml’dir. İnce fırçası sayesinde, minik tırnaklara rahatlıkla uygulanabilir. Ayrıca geniş renk skalası ve ince fırçası ile Nail Art tutkunlarının vazgeçilmezidir.  Piggy Paint Asetonsuz Oje Çıkarıcı için iki alternatif vardır; biri 4 fl. oz. / 120 ml, diğeri 2 fl. oz. / 59 ml.'dir. Kullanılan tüm şişeler, geri dönüştürülmüş camlardan üretilmiştir. Çevre dostu Piggy Paint çocuklarımız kadar dünyamızı da önemser. 

3. Piggy Paint, normal ojeler kadar dayanıklı mıdır? 

Ojelerin dayanıklılığı büyük oranda tırnak yapınıza ve günlük aktivitelerinize bağlıdır. Piggy Paint, direk uygulamalarda, solvent içeren ojelere oranla daha az dayanıklıdır. Ancak, topcoat ve basecoat ile birlikte kullandığınız takdirde dayanıklılığı solvent bazlı ojeler kadar iyi olacaktır. 

Piggy Paint Basecoat, ojelerinizi çizilmelere karşı korur ve dayanıklılığını arttırır. Topcoat, basecoat ve seçtiğiniz bir renk Piggy Paint Su bazlı ojeyi bir arada kullanmak, standart oje uygulamasından, belki biraz daha fazla vakit alacaktır. Ancak çevre dostu Piggy Paint, keskin kokulu ve zararlı kimyasallar içermez ve solvent bazlı ojeler gibi tırnaklarınıza zarar vermez. Harcadığınız vakit, tırnaklarınıza ve yaşamınıza sağlık olarak geri dönecektir. 

4. Ojeleri saç kurutma makinası ile kurutmak zorunda mıyım?

Hayır, ancak kalıcığını arttırmak için tavsiye ediyoruz. Piggy Paint, su bazlı bir oje olduğundan ve zararlı kimyasallar içermediğinden tırnak üzerinde sertleşmesi diğer ojelere göre biraz daha vakit alır. Saç kurutma makinasıyla kurutmak bu süreyi sadece hızlandırır.

Piggy Paint normal ojelerle aynı sürede kurumasına rağmen, nihai sertliğine ulaşması su bazlı olduğundan biraz daha vakit alır. Ellerinizin ısısı, hava sıcaklığı ve havadaki nem oranı ojelerinizin kuruma ve sertleşme süresini etkiler.

5. Piggy Paint bir oje olarak nasıl doğaldır?

İçeriğinin tamamı biobozunur (biyolojik olarak çabuk yıkıma uğrayan, parçalandıktan sonra doğadaki döngüye katılabilen madde) maddelerden oluşmuştur.  Ojenin emülsiyonunda akrilik reçine vardır. Akrilik reçinenin ojenin içindeki formu ve görevi bildiğimiz süt ile çok benzerdir. Reçine, kuruduğunda film formunu alan herhangi bir polimer ile oldukça benzerdir. Bu mantıkta, proteinler, selülozlar, şekerler ve DNA, doğal diyebileceğimiz birkaç polimer de reçine olarak adlandırılabilir Bu saydıklarımızın hiçbiri ojelerimizde kullandığımız reçineden daha az zararlı değildir. 

6. Eğer ojenin rengi şişede dibe çökerse ne yapmalıyım? 

Bazen ojeniz şişede beklediğinde, üst bölümde açık bir renk halkası oluşabilir. Ojenizin eski formuna kavuşması için, şişeyi çalkalamanız yeterli olacaktır. 

7. Piggy Paint Ojelerinin raf ömrü ne kadardır? 

Piggy Paint ojelerinin raf ömrü, su bazlı olduğundan oldukça uzundur. Zaman içinde ojenizin yapısı koyulaşabilir. Bu durumda, şişenin içine bir-iki damla su damlatıp, şişeyi iyice çalkalamanız, ojenin eski formuna kavuşması için yeterli olacaktır. 

8. Ojenin kıvamı koyulaşırsa ne yapmalıyım? 

Eğer ojenizi inceltmek gerekirse, 1-2 damla su ekleyin ve iyice çalkalayın. En iyi sonuç için, fırçada kalan oje kalıntılılarını kağıt havlu ile dikkatlice temizleyebilirsiniz.

9. Oje sürmeden önce ne yapılmalı, tırnakları nasıl hazırlamalıyız?

Kuru ve temiz tırnaklara uygulamalısınız. Gerekirse tırnaklarınızı su ve sabunla veya Piggy Paint Asetonsuz Oje çıkarıcı ile temizleyebilirsiniz. Sağlıklı tırnaklar, kendi yapısında yağ ve proteine sahiptir. Bu yağ ve protein yapısı, tırnaklarınızı korur ve parlak görünmesini sağlar. Normal ojelerin kullanımı, tırnaklarınızdaki yağ ve protein miktarını azaltır ve tırnaklarınıza ekstra bakım gerektirir. Ancak Piggy Paint su bazlı özel formülü sayesinde, tırnaklarınızın doğal yağ ve proteinlerini korur. Sararmalara, incelmelere ve kırılmalara neden olmaz. Ojeyi tırnaklara uygulamaya geçmeden önce çalkalamayı unutmayın!

10. Ojeleri nasıl çıkarmalıyım? Oje Çıkarıcıya ihtiyacım var mı? 

Piggy Paint Asetonsuz Oje Çıkarıcı, Piggy Paint Su bazlı Ojeler için özel olarak formüle edilmiştir. Aynı zamanda solvent bazlı normal ojeleri de çıkarabilir. 

11. Piggy Paint Ojeler halıda veya ahşap yüzeylerde leke yapar mı? 

Halılar ve ahşap zeminler üstünde yapılan testler sonucunda, döküldüğü an müdahale ederseniz leke bırakmadan temizlenmesi mümkün. Bu bir garanti olmamakla beraber, solvent bazlı ojelere nazaran, Piggy Paint su bazlı ojenin dökülmesi durumunda halılarınızı ve parkelerinizi kurtarma şansınız var. 

12. Piggy Paint Ojelerinde domuz yağı veya domuz ürünleri bulunur mu?

Piggy Paint ojelerinin hiç birinde domuz yağı veya domuz ürünü bulunmamaktadır. Çocuklarımız için geliştirdiğimiz sağlıklı ojeler başka canlılara zararlı olmamalı, bu nedenle ürünlerimiz tamamen vegan içeriğe sahip olup hayvanlar üzerinde de test edilmemiştir.